Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>
1.5.2015

Duben v Bambínu

Celý duben se v Bambínu nesl ve znamení vítání jara a představení pro rodiče. Za pomocí paní učitelek jsme si nacvičovali básničky, písničky a také tanečky, abychom mohli našim rodičům ukázat, co nového jsme se zase naučili. Z vystoupení jsme měli strach nejen my děti, ale i paní učitelky, proto jsme nase představení ukazovali ostatním kamarádům a také panu Bambínu. Samotná představení jsme si všichni moc užili, jaro jsme přivolali, a také rodiče jsme zapojili. Ti s námi tančili, zpívali a veselili se. Nakonec jsme si pro rodiče připravili workshop, ze kterého jsme si všichni odnesli památku v podobě nějakého vyrobeného symbolu jara a mnoho hezkých vzpomínek :)
10.4.2015

Lov velikonočního vajíčka

Naše ráno začalo velmi zajímavě, a to tím, že jsme ve školce našli dopis! Všichni jsme byli zvědaví, kdo nám posílá psaní. V dopise bylo napsáno, že velikonoční zajíček ztratil košík s pomlázkou, vajíčky a beránkem a prosil nás o pomoc. Na oplátku nám ve školce nechal mapu k velikonočnímu pokladu. Společně jsme tedy zajíčkovi nazdobili vajíčka, upekli beránka a překonali několik překážek k nalezení pomlázky a navázali jsme na ní pentličky. Když jsme splnili všechny úkoly, složili jsme si mapu a vydali se hledat poklad, který jsme úspěšně našli. Poklad obsahoval mnoho dobrot, na kterých jsme si společně se všemi kamarády smlsli.
23.3.2015

Vynášení Morany a vítání Vesny

V tento krásný slunečný den jsme se byli rozloučit se zimou a přivítat jaro. Víte jak? No přece zahozením Morany do potoka Botič. Moranu jsme vyrobili z přírodních, pro vodu neškodlivých materiálů, protože víme, že přírodu musíme chránit a starat se o ni. Jaro jsme přivítali zpěvem, básničkami a nechyběly ani různé hry, které jsme si zahráli v parku. V závěru jsme si protáhli tělo jógovou sestavou „Pozdrav Slunci“. Víme přece, jak je cvičení důležité a hlavně věříme, že nás bude Sluníčko provázet každým jarním dnem. 
3.3.2015

Planetárium

Dnes jsme se vydali odhalit tajemství vesmíru. Zahráli jsme si na kosmonauty, kteří se za pomocí planetária ocitli na obloze a zkoumali její krásy. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o jednotlivých planetách (jejich dráze), jejich vzhledu a životě na nich. Pomocí hezké pohádky jsme odhalili pravý původ večernice – planety Venuše. Pozorovali jsme, jak se točí Země okolo Slunce, a jak se mění den a noc. Bylo to velmi příjemné a především obohacující dopoledne. 
20.1.2015

Království železnic

Dnes jsme se byli podívat do Království železnic. Název „Království železnic“ je vystihující a zasloužený, protože jsme zde viděli různé modely železnic v rámci České republiky, které vypadají jako úplně přesná kopie těch skutečných – s lidmi, lesy, budovami, prostě se vším, co k tomu patří. Byli jsme nadšení a neustále se vyptávali, kde se co nachází, jak to funguje, a podobně. Výstava zahrnuje i výrobky z lega a panenky, což se zase líbilo všem holkám. Nejlepší bylo, když se prostor proměnil a ze dne se stala noc, Zapnuly se lampy v ulicích, na autech a vlacích světla, která dotvářela kouzelnou atmosféru. Bylo to velmi hezké dopoledne plné zážitků a úsměvů.
4.12.2014

Vánoční představení

Třídy se zaplnily zábavou a písničkami, které si Bambíní před-předškoláci připravili na vystoupení pro své rodiče. Dekorace vypadají krásně a také připravené aktivity. Dětí jsou nadšené a nedočkavé ukázat a předvést básničky, písničky a celé představení. Jako první se představili čeští před-předškoláci za doprovodu pianistky a s hudebními nástroji. Zazpívali několik vánočních koled a pár z nich zahrálo sólo na flétničku. Anglická skupinka předvedla tři písničky, čímž navodili vánoční náladu a nezapomněli také ukázat básničky a písničky, které trénují na předškolní přípravě. Učitelé a především rodiče byli okouzlení a pyšní, a všichni už se moc těšíme na další představení.
30.10.2014

Halloween - dýňová slavnost

Ve čtvrtek 30. října 2014 jsme měli dýňovou slavnost. Užívali jsme si vyřezávání různých dýní, výrobu halloweenských masek a také zdobení halloweenských sušenek. Nechyběla ani strašidelná halloweenská diskotéka. Nakonec jsme zapálili svíčky v našich děsivých dýních a umístili jsme je všude po školce.
24.10.2014

Lékárna

Protože se tento týden věnujeme tématu „Lékaři, nemocnice a lékárna“, rozhodli jsme se i my jednu lékárnu navštívit. Bylo to velmi příjemné dopoledne plné zážitků a učení. Paní lékárnice pro nás měla připravené různé hádanky a soutěže (najdi v lékárně čaje, krmení pro miminka a podobné), za které jsme dostali odměny. Dozvěděli jsme se zajímavé a především důležité informace co se týká léků a jejich užívání – pravidla bezpečnosti (léky si nevezmeme sami bez dozoru rodičů, důležitost dodržování času dávkování atd.). V závěru jsme měli možnost nakouknout do laboratoře lékárny, kde jsme si společně s lékárnicí připravili krém na suchou kůži, což nás velmi bavilo. Odcházeli jsme plní dojmů a jako poděkování za slušné chování jsme si odnesli malé dárečky.
6.10.2014

Školka v přírodě

Středa 1. 10. 2014 se od ostatních lišila tím, že jsme ráno po rozlučce s rodiči nevstoupili do budovy školky, ale nasedli jsme do autobusu a odcestovali na školku v přírodě. Strávili jsme tam spolu s našimi kamarády tři dny plné dobrodružství, zábavy a nových zážitků. Čekalo nás mnoho úkolů a překvapení, které jsme museli zvládnout. Hned v autobuse jsme se seznámili s tématem pobytu – Skřítkové v lesním království a přečetli jsme si pohádku, která nás zasvětila do celého příběhu. Bylo to velmi zajímavé a vzrušující a my jsme se rozhodli vílu z příběhu zachránit, protože jsme věděli, že víla na nás čeká. Po příjezdu jsme se najedli a začal náš pohádkový výlet. Potkali jsme skřítka Podzemníčka, který nám pomáhal zdolávat úkoly, hráli jsme různé hry a v závěru dne jsme si malovali, co jsme prožili. Druhý den jsme strávili v lese, kde si pro nás Podzemníček připravil zajímavé vědomostní i kondiční úlohy, za jejichž zvládnutí jsme dostávali kouzelné žaludy (důležité pro vysvobození víly). Po obědě jsme si oddychli při čtení pohlednic od rodičů, které nás velmi potěšily. V závěru druhého dne jsme si opékali špekáčky, zpívali písničky a vyprávěli zážítky. Třetí den byl pro nás největším zážitkem díky vysvobození víly Stříbřenky, která nám za to ukázala své lesní království. Po příchodu jsme to oslavili tancem a zpěvem. Po výborném obědě a relaxaci nastal čas odjezdu. Byli jsme smutní a zároveň jsme se těšili domů na rodiče a na to, až jim povíme všechny zážitky!
23.9.2014

Výlet do knihovny

Dnes 23. 9. 2014 jsme ve školce prožili zajímavý den – byli jsme na výletě v knihovně. Během cesty jsme pozorovali přírodu, auta, dopravní značky a opakovali jsme si znalosti o chování v knihovně. Při vstupu nás svým úsměvem přivítala příjemná paní knihovnice a uvedla nás do prostor knihovny, která nás okouzlila svou prostorností, vybavením a zanechala v nás velmi příjemný pocit. Paní knihovnice nám vysvětlila fungování knihovny a jakým způsobem se zaregistrovat. Také jsme si povídali o tom, jak se ke knihám chováme a hlavně čemu se máme při zacházení s knihou vyvarovat. Nakonec jsme si mohli vybrat knihy a prohlídnout si je. Tento výlet se nám velmi líbil a věříme, že co nejdříve se do knihovny vydáme znovu.
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.