Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>
9.11.2015

Výlet do lékárny

Ve čtvrtek ráno jsme se s kamarády přivítali na ranním povídání písničkami a řekli jsme si, co nás dneska čeká. Dozvěděli jsme se, že půjdeme navštívit lékárnu, která se nachází vedle našich jesliček. V lékárně nás přivítaly paní lékarnice. Povídaly si s námi o tom, co si v lékárně můžeme s rodiči koupit. Dostali jsme na ochutnání výborný čarodějný sirup, po kterém nám zmizí všechny bacily. Poté nás paní lékarnice zavedly do zadní části lékárny, kde jsme si mohli sami vyrobit naši vlastní mastičku.
16.10.2015

Námořník Bořík na cestě kolem světa

Do našich jesliček přijelo divadlo. Poslechli jsme si pohádku o námořníkovi Boříkovi a společně jsme se vydali na cestu kolem světa. Na naší cestě jsme potkali spoustu zajímavých věcí, nová zvířátka, kulturu, lidi a také jsme si vyzkoušeli hru na různé nástroje, pořádně si zatancovali i zazpívali a užili si spousty legrace!
13.10.2015

Nechci kazy

S dětmi jsme měli návštěvu, a to paní dentistku. Paní nás seznámila s tím, kolik máme zoubků, jak se jmenují a jak bychom měli o svůj chrup pečovat. Také jsme si připomněli, jaké potraviny jsou pro naše zoubky dobré a které nám škodí. Nakonec jsme si na zvětšeném modelu nacvičili správnou manipulaci s kartáčkem a sami si sestrojili pusu plnou zoubků. Jsme zase o něco chytřejší!
8.10.2015

Školka v přírodě

V pondělí 5.10.2015 jsme se společně s dráčkem Fráčkem vydali na školku v přírodě. Strávili jsme tu tři dny plné zábavy a dobrodružství. Poznávali jsme různé stromy, plody a přírodniny (třešeň, ořech, túje, jeřabina, skalník apod.) S dráčkem Fráčkem jsme řádili na farmě, v parku a naučil nás i krásné básničky a písničky. Druhý den nás čekalo nemilé překvapení – dopis od lesních skřítků, ve kterém se psalo, že dráčka Fráčka uvěznili v lese. Popleta zapomněl, jak se v lese chováme (že nejsme hluční a odpadky patří do kontejneru, a ne do lesa). My jsme však byli odhodláni ho zachránit a vydali jsme se do lesa plného nástrah a úkolů. Byli jsme stateční, všechno jsme zvládli a dráčka zachránili. Večer jsme naše dobrodružství zakončili opékáním špekáčků a diskotékou. Na školku v přírodě budeme ještě dlouho vzpomínat a víme, že my ani dráček Fráček už pravidla lesa nezapomeneme.
10.9.2015

Výlet do Muzea hraček

Dneska jsme se byli podívat v Muzeu hraček. Po dlouhé, ale příjemné cestě tramvají jsme dorazili k Pražskému hradu, kde na nás vykoukla Praha ve své plné kráse. Po procházce pražskými památkami jsme dorazili k čarovné věži. Po zdolání několika pater, se nám rozprostřelo pohádkové království plné hraček. Přesunuli jsme v době, a seznámili jsme se s hračkami našich prababiček a pradědečků. U holek převládla široká škála panenek, různých oblečků pro ně a kuchyněk. U kluků zvítězili především roboti, různá autíčka, letadla a vláčky. Největším zážitkem byly pohyblivé hračky, které reagovaly na stisknutí tlačítka, a následně ožili. Bylo to moc příjemné a odcházeli jsme plní zážitků a dojmů.
15.8.2015

Naše letní dobrodružství (prázdninová) – Cesta kolem světa

Letošní léto bylo jiné než ostatní, protože jsme si sbalili kufry, cestovní pasy a vydali jsme se poznat svět. Naše cestování bylo plné dobrodružství a překážek, protože jsme museli zdolat horko a nástrahy africké džungle, zimu v Grónsku i poušť v Egyptě. Viděli jsme Evropu, Ameriku, Austrálii, Antarktidu i Asii. Naučili jsme se, kde žijí jaká zvířátka a rostou jaké rostliny. Seznámili jsme se s indiány, Eskymáky, různými kmeny z Afriky – jejich zvyky a tradicemi. Stavěli jsme indiánské městečko (z kostek a magnetek – týpí) a iglú z kostek cukru. Vyráběli jsme lapače snů, asijské vějíře, indické mandaly. Sice nám už léto pomalu končí, ale jsme si jistí, že na něj budeme ještě dlouho vzpomínat, protože bylo plné zážitků a různých zajímavostí.
23.7.2015

Přespání ve školce

Dneska jsme ve školce zažili velké dobrodružství. Maminky si nás nevyzvedly jako obvykle po svačince, ale zůstali jsme tu i přes noc, která byla plná kouzel. Přiletěla k nám na návštěvu kouzelnice LáryFáry. Unesla nás do světa kouzel, kde jsme si vyrobili kouzelnické čepice a hůlky, aby jsme i my byli správní kouzelníci. Proměňovali jsme se v různá zvířátka, kouzlili jsme a k večeři jsme si uvařili barevné palačinky. Před spinkáním nás LáryFáry seznámila se svoji pohádkovou kamarádkou Malou čarodějnicí, která nás uložila do postýlek. Ráno po probuzení jsme pod polštářem objevili čarovný pytlíček s odměnou a dostali jsme od paní učitelek diplom, za to jak jsme to všechno hezky zvládli i bez maminek.
2.7.2015

Výlet na Vyšehrad

Začaly nám prázdniny, takže spousta našich kamarádu odjelo k babičce, na dovolenou nebo si jen tak užívají volna. My v Bambínu jsme si začali povídat o památkách, abychom věděli, jak vznikly, proč jsou zajímavé a jak se k nim chovat. I proto si pro nás paní učitelky vymyslely super výlet! Byli jsme se podívat na Vyšehradě a Slavíně. Prošli jsme si vyšehradský hřbitov, baziliku a z vyhlídky jsme poznávali další pražské památky. Príma výlet jsme zakončili piknikem v parku a doufáme, že si to brzy zopakujeme. :)
11.6.2015

Nácvik požárního poplachu

Každý den si Bambína odnášíme mnohé zážitky, dnes to ale bylo jiné. Zažili jsme parádní dobrodružství, a to v podobě nácviku požárního poplachu! Už ráno jsme si opakovali pravidla co dělat v případě požáru, jak se chovat a kudy se dostaneme ze školky ven. Připomněli jsme si, že nemáme panikařit, máme vytvořit dvojičky a pomoct menším kamarádům. Pak to všechno začalo! Paní učitelky vydaly pokyn k odchodu a s jejich pomocí jsme se dostali všichni ze školky ven. Zvládli jsme to rychle a paní učitelky nás chválili. Když jsme se vrátili zpět do školky, už na nás čekala odměna v podobě báječného oběda. :)
21.5.2015

Dopravní hřiště

Čtvrtek byl pro nás velmi zajímavý den, protože nás čekal výlet na dopravní hřiště. Nebylo to ale jen tak! Nejprve jsme se za pomocí paní učitelek naučili základní dopravní pravidla, že musíme mít helmu, jak se chovat na silnici, a také nějaké dopravní značky a semafory, aby byl pro nás pohyb na silnici bezpečný. Náš výlet začal tematicky, a to cestou tramvají na dopravní hřiště, kde jsme si všechna pravidla zopakovali. Pak jsme nasadili helmy a vzhůru do pedálů! Jezdili jsme na kolech, koloběžkách, a také jsme přecházeli silnici jako chodci. A za odměnu, protože jsme všichni znali pravidla a úspěšně jsme to zvládli, dostali jsme omalovánky a dárečky s dopravní tématikou! :)
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.