Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >  >>
20.1.2015

Království železnic

Dnes jsme se byli podívat do Království železnic. Název „Království železnic“ je vystihující a zasloužený, protože jsme zde viděli různé modely železnic v rámci České republiky, které vypadají jako úplně přesná kopie těch skutečných – s lidmi, lesy, budovami, prostě se vším, co k tomu patří. Byli jsme nadšení a neustále se vyptávali, kde se co nachází, jak to funguje, a podobně. Výstava zahrnuje i výrobky z lega a panenky, což se zase líbilo všem holkám. Nejlepší bylo, když se prostor proměnil a ze dne se stala noc, Zapnuly se lampy v ulicích, na autech a vlacích světla, která dotvářela kouzelnou atmosféru. Bylo to velmi hezké dopoledne plné zážitků a úsměvů.
4.12.2014

Vánoční představení

Třídy se zaplnily zábavou a písničkami, které si Bambíní před-předškoláci připravili na vystoupení pro své rodiče. Dekorace vypadají krásně a také připravené aktivity. Dětí jsou nadšené a nedočkavé ukázat a předvést básničky, písničky a celé představení. Jako první se představili čeští před-předškoláci za doprovodu pianistky a s hudebními nástroji. Zazpívali několik vánočních koled a pár z nich zahrálo sólo na flétničku. Anglická skupinka předvedla tři písničky, čímž navodili vánoční náladu a nezapomněli také ukázat básničky a písničky, které trénují na předškolní přípravě. Učitelé a především rodiče byli okouzlení a pyšní, a všichni už se moc těšíme na další představení.
30.10.2014

Halloween - dýňová slavnost

Ve čtvrtek 30. října 2014 jsme měli dýňovou slavnost. Užívali jsme si vyřezávání různých dýní, výrobu halloweenských masek a také zdobení halloweenských sušenek. Nechyběla ani strašidelná halloweenská diskotéka. Nakonec jsme zapálili svíčky v našich děsivých dýních a umístili jsme je všude po školce.
24.10.2014

Lékárna

Protože se tento týden věnujeme tématu „Lékaři, nemocnice a lékárna“, rozhodli jsme se i my jednu lékárnu navštívit. Bylo to velmi příjemné dopoledne plné zážitků a učení. Paní lékárnice pro nás měla připravené různé hádanky a soutěže (najdi v lékárně čaje, krmení pro miminka a podobné), za které jsme dostali odměny. Dozvěděli jsme se zajímavé a především důležité informace co se týká léků a jejich užívání – pravidla bezpečnosti (léky si nevezmeme sami bez dozoru rodičů, důležitost dodržování času dávkování atd.). V závěru jsme měli možnost nakouknout do laboratoře lékárny, kde jsme si společně s lékárnicí připravili krém na suchou kůži, což nás velmi bavilo. Odcházeli jsme plní dojmů a jako poděkování za slušné chování jsme si odnesli malé dárečky.
6.10.2014

Školka v přírodě

Středa 1. 10. 2014 se od ostatních lišila tím, že jsme ráno po rozlučce s rodiči nevstoupili do budovy školky, ale nasedli jsme do autobusu a odcestovali na školku v přírodě. Strávili jsme tam spolu s našimi kamarády tři dny plné dobrodružství, zábavy a nových zážitků. Čekalo nás mnoho úkolů a překvapení, které jsme museli zvládnout. Hned v autobuse jsme se seznámili s tématem pobytu – Skřítkové v lesním království a přečetli jsme si pohádku, která nás zasvětila do celého příběhu. Bylo to velmi zajímavé a vzrušující a my jsme se rozhodli vílu z příběhu zachránit, protože jsme věděli, že víla na nás čeká. Po příjezdu jsme se najedli a začal náš pohádkový výlet. Potkali jsme skřítka Podzemníčka, který nám pomáhal zdolávat úkoly, hráli jsme různé hry a v závěru dne jsme si malovali, co jsme prožili. Druhý den jsme strávili v lese, kde si pro nás Podzemníček připravil zajímavé vědomostní i kondiční úlohy, za jejichž zvládnutí jsme dostávali kouzelné žaludy (důležité pro vysvobození víly). Po obědě jsme si oddychli při čtení pohlednic od rodičů, které nás velmi potěšily. V závěru druhého dne jsme si opékali špekáčky, zpívali písničky a vyprávěli zážítky. Třetí den byl pro nás největším zážitkem díky vysvobození víly Stříbřenky, která nám za to ukázala své lesní království. Po příchodu jsme to oslavili tancem a zpěvem. Po výborném obědě a relaxaci nastal čas odjezdu. Byli jsme smutní a zároveň jsme se těšili domů na rodiče a na to, až jim povíme všechny zážitky!
23.9.2014

Výlet do knihovny

Dnes 23. 9. 2014 jsme ve školce prožili zajímavý den – byli jsme na výletě v knihovně. Během cesty jsme pozorovali přírodu, auta, dopravní značky a opakovali jsme si znalosti o chování v knihovně. Při vstupu nás svým úsměvem přivítala příjemná paní knihovnice a uvedla nás do prostor knihovny, která nás okouzlila svou prostorností, vybavením a zanechala v nás velmi příjemný pocit. Paní knihovnice nám vysvětlila fungování knihovny a jakým způsobem se zaregistrovat. Také jsme si povídali o tom, jak se ke knihám chováme a hlavně čemu se máme při zacházení s knihou vyvarovat. Nakonec jsme si mohli vybrat knihy a prohlídnout si je. Tento výlet se nám velmi líbil a věříme, že co nejdříve se do knihovny vydáme znovu.
6.8.2014

Doktor Seuss přespání ve školce

Náš noční pobyt začal povídáním v kruhu o večerních pravidlech, a poté nastala na uvítanou taneční party! Nejprve jsme slyšeli příběh o Zeleném vajíčku a Šunce od Doktora Seusse a povídali jsme si, o čem to bylo. Pak jsme vyrazili na zahradu lovit poklad v podobě zeleného vejce a šunky obohacený o hru na schovávanou. Večeři jsme si dali nahoře v kuchyni, kde jsme si také vyrobili a hlavně zbaštili vlastnoručně vyrobené pizzy a ovocné špízy. Po večeři nastal čas relaxace u filmu Doktor Seuss a zároveň jsme se připravili do říše spánků. K snídani jsme připravili zelená vejce, všichni jsme je ochutnali a usoudili, že jsou vynikající. Po snídani jsme zakončili náš noční pobyt obdržením certifikátů o účasti. Všechny děti se po celou dobu chovali moc hezky a všichni jsme si tu noc náramně užili.
15.7.2014

Piknik

V úterý 15. 7. 2014 jsme si zpestřili den piknikem na zahradě. Už v pondělí začaly přípravy, kdy děti upekly voňavou buchtu, v úterý ráno jsme společně s dětmi nakrájeli ovoce, udělali ovocné špízy a sendviče. Na zahradě jsme si poseděli na piknikových dekách, rozdělili dobroty a společně si pověděli o tématu týdne - co je recyklace. Po té jsme posbírali odpadky, které nám tam na nás paní učitelky "nastražily" a roztřídili jsme je na papír a plast. Nakonec jsme se ujistili, že i po našem pikniku zůstala zahrada čistá a bez odpadků. 
3.7.2014

Bambíni olympijské hry

Ve čtvrtek 3. července 2014 se ve školce konaly Bambíní olympijské hry. Měli jsme možnost vyzkoušet si různé sporty, jízdu na kole mezi překážkami, kde jsme si užili mnoho legrace, bowling, fotbal a spoustu dalších. Na konci her ti nejlepší z nás obdrželi medaile, a protože každý byl velmi úspěšný, obdrželi jsme všichni Olympijské Bambíní náramky.
18.6.2014

Den otců

Ve středu 18.6.2014 jsme v našem Bambínu slavili Den otců. Počasí se nám vydařilo, a tak se akce konala venku na zahradě, kterou jsme před tím s dětmi pečlivě vyzdobili. Společně s maminkami děti vyráběli drobné dárečky tatínkům k svátku - kravata zdobená knoflíky a různými barvičkami a přáníčko. I o občerstvení jsme se s dětmi postarali, a to, jak se děti činili, se mohli rodiče přesvědčit v koutku U Mlsouna, kde bylo napečené cukroví z listového těsta, máslové sušenky a hruškovo-banánový punč s tropickým ovocem. Užili jsme si příjemné odpoledne a už se těšíme na středu 25.6., kdy budeme pro změnu slavit Den maminek.
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.