Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >  >>
10.9.2015

Výlet do Muzea hraček

Dneska jsme se byli podívat v Muzeu hraček. Po dlouhé, ale příjemné cestě tramvají jsme dorazili k Pražskému hradu, kde na nás vykoukla Praha ve své plné kráse. Po procházce pražskými památkami jsme dorazili k čarovné věži. Po zdolání několika pater, se nám rozprostřelo pohádkové království plné hraček. Přesunuli jsme v době, a seznámili jsme se s hračkami našich prababiček a pradědečků. U holek převládla široká škála panenek, různých oblečků pro ně a kuchyněk. U kluků zvítězili především roboti, různá autíčka, letadla a vláčky. Největším zážitkem byly pohyblivé hračky, které reagovaly na stisknutí tlačítka, a následně ožili. Bylo to moc příjemné a odcházeli jsme plní zážitků a dojmů.
15.8.2015

Naše letní dobrodružství (prázdninová) – Cesta kolem světa

Letošní léto bylo jiné než ostatní, protože jsme si sbalili kufry, cestovní pasy a vydali jsme se poznat svět. Naše cestování bylo plné dobrodružství a překážek, protože jsme museli zdolat horko a nástrahy africké džungle, zimu v Grónsku i poušť v Egyptě. Viděli jsme Evropu, Ameriku, Austrálii, Antarktidu i Asii. Naučili jsme se, kde žijí jaká zvířátka a rostou jaké rostliny. Seznámili jsme se s indiány, Eskymáky, různými kmeny z Afriky – jejich zvyky a tradicemi. Stavěli jsme indiánské městečko (z kostek a magnetek – týpí) a iglú z kostek cukru. Vyráběli jsme lapače snů, asijské vějíře, indické mandaly. Sice nám už léto pomalu končí, ale jsme si jistí, že na něj budeme ještě dlouho vzpomínat, protože bylo plné zážitků a různých zajímavostí.
23.7.2015

Přespání ve školce

Dneska jsme ve školce zažili velké dobrodružství. Maminky si nás nevyzvedly jako obvykle po svačince, ale zůstali jsme tu i přes noc, která byla plná kouzel. Přiletěla k nám na návštěvu kouzelnice LáryFáry. Unesla nás do světa kouzel, kde jsme si vyrobili kouzelnické čepice a hůlky, aby jsme i my byli správní kouzelníci. Proměňovali jsme se v různá zvířátka, kouzlili jsme a k večeři jsme si uvařili barevné palačinky. Před spinkáním nás LáryFáry seznámila se svoji pohádkovou kamarádkou Malou čarodějnicí, která nás uložila do postýlek. Ráno po probuzení jsme pod polštářem objevili čarovný pytlíček s odměnou a dostali jsme od paní učitelek diplom, za to jak jsme to všechno hezky zvládli i bez maminek.
2.7.2015

Výlet na Vyšehrad

Začaly nám prázdniny, takže spousta našich kamarádu odjelo k babičce, na dovolenou nebo si jen tak užívají volna. My v Bambínu jsme si začali povídat o památkách, abychom věděli, jak vznikly, proč jsou zajímavé a jak se k nim chovat. I proto si pro nás paní učitelky vymyslely super výlet! Byli jsme se podívat na Vyšehradě a Slavíně. Prošli jsme si vyšehradský hřbitov, baziliku a z vyhlídky jsme poznávali další pražské památky. Príma výlet jsme zakončili piknikem v parku a doufáme, že si to brzy zopakujeme. :)
11.6.2015

Nácvik požárního poplachu

Každý den si Bambína odnášíme mnohé zážitky, dnes to ale bylo jiné. Zažili jsme parádní dobrodružství, a to v podobě nácviku požárního poplachu! Už ráno jsme si opakovali pravidla co dělat v případě požáru, jak se chovat a kudy se dostaneme ze školky ven. Připomněli jsme si, že nemáme panikařit, máme vytvořit dvojičky a pomoct menším kamarádům. Pak to všechno začalo! Paní učitelky vydaly pokyn k odchodu a s jejich pomocí jsme se dostali všichni ze školky ven. Zvládli jsme to rychle a paní učitelky nás chválili. Když jsme se vrátili zpět do školky, už na nás čekala odměna v podobě báječného oběda. :)
21.5.2015

Dopravní hřiště

Čtvrtek byl pro nás velmi zajímavý den, protože nás čekal výlet na dopravní hřiště. Nebylo to ale jen tak! Nejprve jsme se za pomocí paní učitelek naučili základní dopravní pravidla, že musíme mít helmu, jak se chovat na silnici, a také nějaké dopravní značky a semafory, aby byl pro nás pohyb na silnici bezpečný. Náš výlet začal tematicky, a to cestou tramvají na dopravní hřiště, kde jsme si všechna pravidla zopakovali. Pak jsme nasadili helmy a vzhůru do pedálů! Jezdili jsme na kolech, koloběžkách, a také jsme přecházeli silnici jako chodci. A za odměnu, protože jsme všichni znali pravidla a úspěšně jsme to zvládli, dostali jsme omalovánky a dárečky s dopravní tématikou! :)
1.5.2015

Duben v Bambínu

Celý duben se v Bambínu nesl ve znamení vítání jara a představení pro rodiče. Za pomocí paní učitelek jsme si nacvičovali básničky, písničky a také tanečky, abychom mohli našim rodičům ukázat, co nového jsme se zase naučili. Z vystoupení jsme měli strach nejen my děti, ale i paní učitelky, proto jsme nase představení ukazovali ostatním kamarádům a také panu Bambínu. Samotná představení jsme si všichni moc užili, jaro jsme přivolali, a také rodiče jsme zapojili. Ti s námi tančili, zpívali a veselili se. Nakonec jsme si pro rodiče připravili workshop, ze kterého jsme si všichni odnesli památku v podobě nějakého vyrobeného symbolu jara a mnoho hezkých vzpomínek :)
10.4.2015

Lov velikonočního vajíčka

Naše ráno začalo velmi zajímavě, a to tím, že jsme ve školce našli dopis! Všichni jsme byli zvědaví, kdo nám posílá psaní. V dopise bylo napsáno, že velikonoční zajíček ztratil košík s pomlázkou, vajíčky a beránkem a prosil nás o pomoc. Na oplátku nám ve školce nechal mapu k velikonočnímu pokladu. Společně jsme tedy zajíčkovi nazdobili vajíčka, upekli beránka a překonali několik překážek k nalezení pomlázky a navázali jsme na ní pentličky. Když jsme splnili všechny úkoly, složili jsme si mapu a vydali se hledat poklad, který jsme úspěšně našli. Poklad obsahoval mnoho dobrot, na kterých jsme si společně se všemi kamarády smlsli.
23.3.2015

Vynášení Morany a vítání Vesny

V tento krásný slunečný den jsme se byli rozloučit se zimou a přivítat jaro. Víte jak? No přece zahozením Morany do potoka Botič. Moranu jsme vyrobili z přírodních, pro vodu neškodlivých materiálů, protože víme, že přírodu musíme chránit a starat se o ni. Jaro jsme přivítali zpěvem, básničkami a nechyběly ani různé hry, které jsme si zahráli v parku. V závěru jsme si protáhli tělo jógovou sestavou „Pozdrav Slunci“. Víme přece, jak je cvičení důležité a hlavně věříme, že nás bude Sluníčko provázet každým jarním dnem. 
3.3.2015

Planetárium

Dnes jsme se vydali odhalit tajemství vesmíru. Zahráli jsme si na kosmonauty, kteří se za pomocí planetária ocitli na obloze a zkoumali její krásy. Dozvěděli jsme se mnoho nových informací o jednotlivých planetách (jejich dráze), jejich vzhledu a životě na nich. Pomocí hezké pohádky jsme odhalili pravý původ večernice – planety Venuše. Pozorovali jsme, jak se točí Země okolo Slunce, a jak se mění den a noc. Bylo to velmi příjemné a především obohacující dopoledne. 
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.