Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>
7.11.2016

Halloween

Konec října jsme oslavili Halloweenem. Naše Bambíno se na jeden den proměnilo v příbytek nejrůznějších strašidel, hrdinů a kouzelných bytostí. Uspořádali jsme si strašidelnou diskotéku, kde jsme si zatancovali a zaskákali. Zahráli jsme si halloweenské kuželky, na zahradě jsme vydlabali dýni. Němému duchovi Hugovi jsme přilepovali hrůzunahánějící „BOO“ a „HUU“. Z oranžových víček jsme si vyskládali dýně. A především jsme si to strašení pořádně užili.
24.10.2016

Výlet do knihovny

V pátek jsme se vydali do knihovny, kde slavil medvídek Pú 90 let. Čekaly nás stanoviště, kde jsme plnili úkoly a pak jsme si odnesli moc krásnou záložku do svých knížek a skvělou náladu.
17.10.2016

Školka v přírodě

Přišel podzim a my jsme se opět vypravili poznávat krásy přírody na naši oblíbenou farmu. Tentokrát jsme prožívali dobrodružství s naší kamarádkou liškou, se kterou jsme plnili úkoly v lese a dokonce jsme našli poklad. I přes pochmurné počasí jsme si to krásně užili a těším se na jaro, až zase vyrazíme :-).
30.9.2016

Nauč se mi rozumět

Dnes jsme měli v Bambínu speciální prezentaci, ve které jsme mohli poznat nové zvířecí kamarády. Seznámili jsme se s Rozárkou, velmi chytrým a přátelským pejskem, který nám předvedl mnoho triků. Někteří z nás se dokonce stali součástí představení! Naučili jsme se jak poznat, jestli je pejsek v klidu, hladový nebo dokonce naštvaný. Potom jsme viděli velkou a děsivou strašilku, ale naše děti byli natolik statečné, že si ji i vzali do rukou. Na závěr jsme také poznali velkého hada. Bylo to úžasné, vzdělávací dopoledne a skvělý způsob jak uzavřít náš týden o zvířecích kamarádech. :-)
22.7.2016

Přespání v Bambínu

Ve středu si nás nevyzvedly maminky, jako obvykle, ale zůstávali jsme ve školce i přes noc. Paní učitelky se proměnily v indiány "Velkou nohu" a "Dlouhou ruku" a přivítaly nás indiánskou pohádkou, díky které, jsme se dozvěděli, kde se indiáni vlastně na Zemi vzali. Postupně jsme se měnili v indiány i my. Nejdříve jsme si nabarvili obličeje, přejmenovali se a vyrobili si čelenku s péry. Zahráli jsme si pár her a protáhli se před večerním lovem. Bizona jsme bohužel neulovili, tak jsme se museli spokojit se špagetami :-) Jak se postupně stmívalo, omyli jsme své rudé tváře, převlékli se do pyžámek a po pohádce o Pocahontas, jsme si zalezli do vigvamu a spokojeně jsme si nechali zdát o maminkách, tatíncích a dobrodružstvím nabitém dni. Nový den jsme přivítali s úsměvem, posnídali samé dobroty a jelikož jsme byli opravdu stateční, dostali jsme od "Velké nohy" a "Dlouhé ruky" diplom a indiánský poklad.
20.6.2016

Junioři za seniory

Byli jsme se rozloučit se seniory v domově důchodců, protože příští rok z nás už budou velcí školáci.  Přinesli jsme jim dárky (malovaného motýlka) a připravili si pro ně zajímavý program, plný českých i anglických písniček, který ocenili velkým potleskem. Zavzpomínali si, jak jsme byli malí, když jsme tam přišli poprvé, jak jsme vyrostli a co všechno už umíme. Společně jsme si vyrobili krásny kytičkový náhrdelník a papírové srdíčko. Na závěr jsme si procvičili prstíčky při vybarvovaní několik omalovánek. Bylo to moc hezké dopoledne a samozřejmě nechybělo ani povození na vozíčku, z kterého jsme měli velkou radost :-).
1.6.2016

Školka v přírodě

Školky v přírodě „S pejskem a kočičkou“ jsou za námi a my jsme si užili spoustu legrace. Pejsek s kočičkou nás doprovázeli celým naším pobytem – dělali jsme si společně dort, vyráběli pro kočičku krásné šaty, tvořili leporelo a psali dopis pro maminku a tatínka. Zažili jsme i hodně dobrodružství, když nám maškarní pejsek ukradl náš dort a museli jsme ho jít hledat. Překonávali jsme různé, pejskem připravené nástrahy v lese, abychom ho dostali zpátky. Samozřejmě, že se nám to i povedlo :-) a všechno jsme oslavili diskotékou. Bylo to moc příjemné a už se všichni na příští školku v přírodě těšíme. 
24.5.2016

Botanická zahrada

V pondělí 23. 5. jsme se předškoláky vydali na výlet do Botanické zahrady v Troji. Rázem jsme byli obklopeni různobarevnými kvítky a krásnou vůní, která lákala i místní včelky a čmeláky. První zastávka nás čekala u nejvyššího stromu na světě - sekvojovce. Dále jsme si prohlédli zkamenělé kmeny, obdivovali obrovské borovice a zkoumali smůlu, která z nich vytékala. Navštívili jsme i japonskou zahradu, ve které byly vystavené bonsaje, pozorovali jsme potůčky a bambusy. Dokonce jsme objevili i stopu dinosaura. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o rostlinkách, viděli jsme i některé, které už známe ze školky. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další.
5.5.2016

Májová veselice

Minulý čtvrtek 28.4. jsme společně slavili Májovou veselici. Děti se dozvěděly spoustu nového o tradicích stavění májky, a o slavení májové veselice a měsíce lásky. Společně jsme si upekli linecká srdíčka, na kterých jsme si pochutnali a každý jsme si vyrobili svůj rozkvetlý májový strom. Odpoledne jsme i přes deštivé počasí nazdobili svoji májku, kterou jsme slavnostně pověsili na naši zahradu. Na památku jsme se symbolicky vyfotili pod rozkvetlou třešní, abychom do příštího roku neuschli!
11.4.2016

Cyklokurz

Máme za sebou kouzelný týden plný sportu a zábavy. Nestrávili jsme ho v Bambínu, ale v parku na Letné, kde jsme se učili jezdit na kole, slalom a zdolávat překážky. Užívali jsme si sluníčko, vůni stromů a kytiček. Nebylo to však pro všechny úplně lehké, byly tam kamarádi, kteří neuměli na kole a chtěli se to přes ten týden naučit. Představte si, že to i všichni zvládli :-). Bylo příjemné pozorovat jejich tváře, když se jim to poprvé povedlo a rozjezdili se. Všichni jsme si to moc užili i přes únavu, kterou jsme museli každý den zdolávat. A největší odměnou pro nás byl úsměv na tvářích rodičů, kteří se na nás v pátek přijeli podívat. Nevěřili vlastním očím, když viděli, že už všichni jezdíme úplně sami. Byl to krásný týden a už se těšíme na to, až si ho znovu zopakujeme. 
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.