Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >  >>
22.7.2016

Přespání v Bambínu

Ve středu si nás nevyzvedly maminky, jako obvykle, ale zůstávali jsme ve školce i přes noc. Paní učitelky se proměnily v indiány "Velkou nohu" a "Dlouhou ruku" a přivítaly nás indiánskou pohádkou, díky které, jsme se dozvěděli, kde se indiáni vlastně na Zemi vzali. Postupně jsme se měnili v indiány i my. Nejdříve jsme si nabarvili obličeje, přejmenovali se a vyrobili si čelenku s péry. Zahráli jsme si pár her a protáhli se před večerním lovem. Bizona jsme bohužel neulovili, tak jsme se museli spokojit se špagetami :-) Jak se postupně stmívalo, omyli jsme své rudé tváře, převlékli se do pyžámek a po pohádce o Pocahontas, jsme si zalezli do vigvamu a spokojeně jsme si nechali zdát o maminkách, tatíncích a dobrodružstvím nabitém dni. Nový den jsme přivítali s úsměvem, posnídali samé dobroty a jelikož jsme byli opravdu stateční, dostali jsme od "Velké nohy" a "Dlouhé ruky" diplom a indiánský poklad.
20.6.2016

Junioři za seniory

Byli jsme se rozloučit se seniory v domově důchodců, protože příští rok z nás už budou velcí školáci.  Přinesli jsme jim dárky (malovaného motýlka) a připravili si pro ně zajímavý program, plný českých i anglických písniček, který ocenili velkým potleskem. Zavzpomínali si, jak jsme byli malí, když jsme tam přišli poprvé, jak jsme vyrostli a co všechno už umíme. Společně jsme si vyrobili krásny kytičkový náhrdelník a papírové srdíčko. Na závěr jsme si procvičili prstíčky při vybarvovaní několik omalovánek. Bylo to moc hezké dopoledne a samozřejmě nechybělo ani povození na vozíčku, z kterého jsme měli velkou radost :-).
1.6.2016

Školka v přírodě

Školky v přírodě „S pejskem a kočičkou“ jsou za námi a my jsme si užili spoustu legrace. Pejsek s kočičkou nás doprovázeli celým naším pobytem – dělali jsme si společně dort, vyráběli pro kočičku krásné šaty, tvořili leporelo a psali dopis pro maminku a tatínka. Zažili jsme i hodně dobrodružství, když nám maškarní pejsek ukradl náš dort a museli jsme ho jít hledat. Překonávali jsme různé, pejskem připravené nástrahy v lese, abychom ho dostali zpátky. Samozřejmě, že se nám to i povedlo :-) a všechno jsme oslavili diskotékou. Bylo to moc příjemné a už se všichni na příští školku v přírodě těšíme. 
24.5.2016

Botanická zahrada

V pondělí 23. 5. jsme se předškoláky vydali na výlet do Botanické zahrady v Troji. Rázem jsme byli obklopeni různobarevnými kvítky a krásnou vůní, která lákala i místní včelky a čmeláky. První zastávka nás čekala u nejvyššího stromu na světě - sekvojovce. Dále jsme si prohlédli zkamenělé kmeny, obdivovali obrovské borovice a zkoumali smůlu, která z nich vytékala. Navštívili jsme i japonskou zahradu, ve které byly vystavené bonsaje, pozorovali jsme potůčky a bambusy. Dokonce jsme objevili i stopu dinosaura. Dozvěděli jsme se spoustu zajímavých informací o rostlinkách, viděli jsme i některé, které už známe ze školky. Výlet se nám moc líbil a těšíme se na další.
5.5.2016

Májová veselice

Minulý čtvrtek 28.4. jsme společně slavili Májovou veselici. Děti se dozvěděly spoustu nového o tradicích stavění májky, a o slavení májové veselice a měsíce lásky. Společně jsme si upekli linecká srdíčka, na kterých jsme si pochutnali a každý jsme si vyrobili svůj rozkvetlý májový strom. Odpoledne jsme i přes deštivé počasí nazdobili svoji májku, kterou jsme slavnostně pověsili na naši zahradu. Na památku jsme se symbolicky vyfotili pod rozkvetlou třešní, abychom do příštího roku neuschli!
11.4.2016

Cyklokurz

Máme za sebou kouzelný týden plný sportu a zábavy. Nestrávili jsme ho v Bambínu, ale v parku na Letné, kde jsme se učili jezdit na kole, slalom a zdolávat překážky. Užívali jsme si sluníčko, vůni stromů a kytiček. Nebylo to však pro všechny úplně lehké, byly tam kamarádi, kteří neuměli na kole a chtěli se to přes ten týden naučit. Představte si, že to i všichni zvládli :-). Bylo příjemné pozorovat jejich tváře, když se jim to poprvé povedlo a rozjezdili se. Všichni jsme si to moc užili i přes únavu, kterou jsme museli každý den zdolávat. A největší odměnou pro nás byl úsměv na tvářích rodičů, kteří se na nás v pátek přijeli podívat. Nevěřili vlastním očím, když viděli, že už všichni jezdíme úplně sami. Byl to krásný týden a už se těšíme na to, až si ho znovu zopakujeme. 
30.3.2016

Jesličkové řádění

Se začátkem jara jsme opět s radostí pozvali rodiče na Jesličkové řádění, kde mohli naši malí bambíní kamarádi ukázat, co všechno umí. Rodiče si mohli poslechnout písničky jako Holka modrooká, Pásla ovečky či vidět naši ranní rozcvičku Šašek. Po představení měli rodiče prostor, sami si s dětmi hrát. Tématem tentokrát byly vitamíny. A tak se tvořily obrázky z ovocných razítek, řádilo se mezi balonky či mlsaly špízy z ovoce dle vlastních chutí. Nakonec mohli rodiče ochutnat koláč pečený s láskou našimi dětmi. Všem se to moc líbilo a už teď se těšíme na podzimní řádění.
30.3.2016

Nursery entertainment

With the spring coming, we were very glad again to invite parents to the Nursery entertainment, where our little Bambíno friends could show them what they had learned. Parents could listen to the songs such as Holka modrooká (Blue-Eyed Girl) and Pásla ovečky (She Was Pasturing Sheep) or to watch our Šašek morning exercises. After the performance, parents could play with children themselves. This time the subject was vitamins. So we were creating pictures of fruit stamps or entertaining among the balloons or eating fruit skewers upon everybody’s taste. At the end, parents had a chance to taste a cake baked with love by our children. Everybody enjoyed the day and we’re already looking forward to the autumn entertainment.
18.3.2016

Vítání jara

Dnešní dopoledne bylo moc příjemné a magické, protože jsme se byli rozloučit se zimou, a to hozením Morany do potůčku. Magické to bylo v tom, že nám k tomu pomáhalo sluníčko, které se na nás celý dopoledne usmívalo. Proto jsme mohli jaro doopravdy přivítat a venku si zahrát spoustu zajímavých her. Připomněli jsme si, co je pro jaro typické, pozdravili jsme sluníčko cvičením jógy „Pozdravem slunce“ a zazpívali si několik jarních písniček. Na závěr jsme si vyrobili jarní louku plnou kytiček, které jsme vytvářeli obtiskováním vyřezaných tulipánů do brambor, a třeba slunečnici jsme si vyrobili za pomoci těstovin. Celé dopoledne bylo moc zábavné a doufáme, že nám od teď sluníčko bude zpříjemňovat každý den, když jsme ho tak hezky přivítali.
4.3.2016

Bláznivá párty

V pátek 4.3.2016 si Bambíno užilo úžasné BLÁZNIVÉ ráno plné aktivit a legrace. Mluvili jsme o předchozích bláznivých dnech, které jsme již v tomto týdnu měli (bláznivé účesy, bláznivé oblečení, blázniví učitelé, atd.). Děti si po školce střídaly různá stanoviště, kde si vyráběly příšerky, bláznivé účesy pomocí barev a brček, barevně zdobily sušenky v horní kuchyňce a tancovaly za doprovodu bongo bubínků v hudebně. Po splnění všech těchto aktivit se všichni děti i s jesličkami shromáždily a začala bláznivá taneční party. Byl to další skvělý den plný zábavy v Bambínu!
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.