Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>
7.3.2018

Rudolfinum

Dnes jsme se s kamarády předškoláky vydali na výlet do Galerie Rudolfina na program „Příběh uměleckého díla.“ Dozvěděli jsme se něco o bývalých i současných umělcích, vyzkoušeli jsme si jaké by to bylo být umělcem, kurátorem a také návštěvníkem galerie. Na závěr jsme si postavili vlastní galerii z dřevěných kostek. Výlet se nám všem moc líbil.
6.3.2018

Akordeonový workshop

Každý měsíc nám přijde do Bambína zahrát jiný hudební nástroj. Poslední den v březnu nám osmiletý Jonáš představil akordeon. Nejdřív názorně předvedl, že pokud netahá měchem, akordeon nehraje. Poté ukázal, jak hraje klaviatura a jak se zároveň doprovází akordy. Děti poznávaly, zda hraje pouze melodii, či i s doprovodem. Jde o aktivitu, která procvičuje hudební sluch. Jonáš nám zahrál několik písniček. Nakonec si děti mohly nejen na akordeon šáhnout, ale i si vyzkoušely, jak hraje, či nehraje na základě tahání měchu, prohmataly si klaviaturu i akordové knoflíky. Všichni si workshop velmi užili, děti dokázaly velmi dobře rozpoznat melodie s i bez doprovodu akordů a nízký věk Jonáše byl pro ně velikou inspirací.
6.3.2018

Výlet do Pražské reklamní společnosti DDB.

V pátek se naši kamarádi předškoláci vydali do reklamní společnosti DDB kde pracuje tatínek našeho kamaráda Kaie. Děti byly vřele přivítány a hned dostaly za úkol vyrobit reklamní letáky pro řetězec Rossman. Po té se děti podívaly do účtárny kde si zkoušely počítat na počítadle a speciální velké kalkulačce a dostaly obrázky s čísly na vykreslení. Dále dostaly děti za úkol namalovat svět, jak asi bude vypadat za 50 let. Nakonec si děti zkoušely malovat přes touchpad na počítači a podívaly se, jak se vyrábí reklamní plakáty. Když děti odcházely dostaly překvapení - obrázek s jejich obličeji upravený na příšerky s.r.o a určitě byly některé přesvědčeny že takováto práce by je mohla v budoucnu moc bavit.
6.3.2018

Knihkupectví Tapatan

Minulý týden jsme se s kamarády předškoláky vydali na výlet do knihkupectví Tapatan – ostrov čtení, kde nám pán Vrána četl příběhy o Žižkovských strašidlech. Prohlédli jsme si také obrázky všech večerníčků a na závěr si trošku procvičili hlavičky při hádankách – a všechny hádanky jsme uhodli. Do knihkupectví jsme se prošli pěšky a užili si tak alespoň trochu Sluníčka.
6.3.2018

Návštěva beránka ve školce

Jelikož se blíží Velikonoce a jedním ze symbolů Velikonoc je také beránek, tak nás minulý týden v Bambínu navštívil jeden beránek. Všichni kamarádi se tak dozvěděli něco ze světa domácích zvířátek, viděli jsme jak vypadá největší ovce na světě a také jaké ovce můžeme potkat v Číně. Na závěr jsme si všichni beránka pohladili a užili si moc hezké dopoledne.
6.3.2018

Cirkus Kuskus

Minulý týden k nám do Bambína zavítal cirkus!  Cirkus KusKus přinesl s sebou spoustu překvapení a radosti. Malí Bambiňáci viděli baletku provazochodkyni, akrobatické číslo opic, tančící surikatu, která znala všechny barvy. Dokonce i z našich malých kamarádů se stali na chvíli akrobaté a předváděli spolu s cirkusem rozličné cviky. Nakonec se i trochu čarovalo. To vše za doprovodu harmoniky a veselých písniček. 
28.2.2018

Synagoga

Jednoho krásného dne, bylo zrovna pondělí, jsme s dětmi vyrazili metrem (už jako velcí kamarádi) na prohlídku Židovské synagogy a hřbitova. Paní průvodkyně nám podrobně představila Staronovou synagogu, její historii v kostce i pověst o Golemovi, a jak tam Golem uklízel po chodbách pomáhaje Rabi Loevimu a jak mu dávali čarovný šém na oživení. Po prohlídce synagogy nám paní průvodkyně ještě stačila ukázat Židovský hřbitov, kde jsme hledali obrázky a písmena na náhrobních kamenech a vysvětlovali si, co znamenají. Nakonec jsme namalovali Golema ve speciální dílně a ukázali mu, co všechno se od jeho doby vynalezlo a změnilo. Naši Golemové se tak například dověděli, že s úklidem už pomáhá vysavač nebo že po silnicích jezdí místo koňských spřežení auta. Moc se nám to líbilo a těšíme se na příští výlet!
23.2.2018

Hvězdárna

V pátek 9. 2. 2018 se naši kamarádi předškoláci vydali na výlet do Štefánikovy hvězdárny, kde viděli pohádku o souhvězdích a podívali se na obrovský teleskop. Projeli jsme se lanovkou na Petřín, užili si krátkou procházku parkem a i přes mrazivé počasí jsme si výlet moc užili.
14.2.2018

Masopust

Ve čtvrtek 08. 02. 2018 přivítalo Bambíno návštěvníky z celého světa – japonského samuraje, kovboje a indiány z divokého západu, bulharskou princeznu či havajské tanečnice a mnoho dalších. Dopoledne jsme zahájili společným představováním a připomenutím, že se scházíme na oslavu tradičního českého masopustu. Poté se nám všichni kamarádi postupně představili na přehlídkovém mole a sklidili bouřlivé ovace. Vyrobili jsme si masopustní klobouky a škrabošky a vše zakončili tradiční diskotékou.
25.1.2018

Návštěva hasičské stanice

V úterý 23.ledna se naši kamarádi předškoláci vydali na Hasičskou stanici u Ústředních dílen. Přivítal je vedoucí stanice a představil nám všechny vozy, které na stanici měli k dispozici. Co se dětem ale nejvíc líbilo? Každý vůz skrýval různé zajímavé pomůcky a nástroje. Děti si vyzkoušely jízdu dolu po hasičské tyči, nasadily ochranou helmu, zkusily si podržet hasící náčiní, či se všichni vměstnat do přepravního vozu pro hasiče. Když děti odcházely, byly nadšené a některé i možná přesvědčené, že tohle bude jejich budoucí povolání.
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.