Nacházíte se na: Úvodní stránka > Více novinek
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>
16.5.2018

Workshop s Petrem Horáčkem

Jednoho krásného dne k nám zavítal pan Petr Horáček, aby nám představil svoji úžasnou práci ilustrátora a autora dětských knih. Na tabuli se nám začali objevovat medvědi, myšky, papuchalové i kocouři vyprávějící každý svůj příběh. Prostřednictvím čtení krásných knih se předškoláci i před-předškoláci dozvěděli o divukrásných příbězích čarovných zvířátek, kde se tyto příběhy rodí a jak to nakonec všechno dopadlo... Byla to úžasná příležitost pro naše kamarády vidět povolání spisovatele i kreslíře tzv. z první ruky. Možná se jim o papuchalovi Pavlovi bloudícím po moři i zdálo…..
11.5.2018

Naše workshopy v Bambínu

V jarních měsících se v Bambínu uskutečnilo pár workshopů. V březnu a dubnu jsme si užili jarní workshop . Společně s dětmi a rodiči jsme si ukázali ranní kruh , zazpívali naše oblíbené písničky česky i anglicky. Následovalo tvoření s rodiči, kde si děti vyráběli různé výrobky s jarní tématikou. Všichni jsme si to moc užili. V průběhu celého roku v denním programu máme i hudební workshopy, kde si děti můžou vyzkoušet různé hudební nástroje a seznámit se s nimi.
11.5.2018

Předškolní představení

Naši předškoláci mají za sebou své poslední Bambíní vystoupení v divadle D21. Na závěr školního roku ještě stihli procestovat některé cizí země a najít tak zpět cestu do Bambína, kde všichni úspěšně odmaturovali, zazpívali písničky, vyrobili si jarní kytičky a na závěr si pochutnali na zdravých dobrůtkách. Byl to moc hezky strávený čas s rodiči, babičkami a dědečky a také ostatními kamarády z Bambína.
7.3.2018

Rudolfinum

Dnes jsme se s kamarády předškoláky vydali na výlet do Galerie Rudolfina na program „Příběh uměleckého díla.“ Dozvěděli jsme se něco o bývalých i současných umělcích, vyzkoušeli jsme si jaké by to bylo být umělcem, kurátorem a také návštěvníkem galerie. Na závěr jsme si postavili vlastní galerii z dřevěných kostek. Výlet se nám všem moc líbil.
6.3.2018

Akordeonový workshop

Každý měsíc nám přijde do Bambína zahrát jiný hudební nástroj. Poslední den v březnu nám osmiletý Jonáš představil akordeon. Nejdřív názorně předvedl, že pokud netahá měchem, akordeon nehraje. Poté ukázal, jak hraje klaviatura a jak se zároveň doprovází akordy. Děti poznávaly, zda hraje pouze melodii, či i s doprovodem. Jde o aktivitu, která procvičuje hudební sluch. Jonáš nám zahrál několik písniček. Nakonec si děti mohly nejen na akordeon šáhnout, ale i si vyzkoušely, jak hraje, či nehraje na základě tahání měchu, prohmataly si klaviaturu i akordové knoflíky. Všichni si workshop velmi užili, děti dokázaly velmi dobře rozpoznat melodie s i bez doprovodu akordů a nízký věk Jonáše byl pro ně velikou inspirací.
6.3.2018

Výlet do Pražské reklamní společnosti DDB.

V pátek se naši kamarádi předškoláci vydali do reklamní společnosti DDB kde pracuje tatínek našeho kamaráda Kaie. Děti byly vřele přivítány a hned dostaly za úkol vyrobit reklamní letáky pro řetězec Rossman. Po té se děti podívaly do účtárny kde si zkoušely počítat na počítadle a speciální velké kalkulačce a dostaly obrázky s čísly na vykreslení. Dále dostaly děti za úkol namalovat svět, jak asi bude vypadat za 50 let. Nakonec si děti zkoušely malovat přes touchpad na počítači a podívaly se, jak se vyrábí reklamní plakáty. Když děti odcházely dostaly překvapení - obrázek s jejich obličeji upravený na příšerky s.r.o a určitě byly některé přesvědčeny že takováto práce by je mohla v budoucnu moc bavit.
6.3.2018

Knihkupectví Tapatan

Minulý týden jsme se s kamarády předškoláky vydali na výlet do knihkupectví Tapatan – ostrov čtení, kde nám pán Vrána četl příběhy o Žižkovských strašidlech. Prohlédli jsme si také obrázky všech večerníčků a na závěr si trošku procvičili hlavičky při hádankách – a všechny hádanky jsme uhodli. Do knihkupectví jsme se prošli pěšky a užili si tak alespoň trochu Sluníčka.
6.3.2018

Návštěva beránka ve školce

Jelikož se blíží Velikonoce a jedním ze symbolů Velikonoc je také beránek, tak nás minulý týden v Bambínu navštívil jeden beránek. Všichni kamarádi se tak dozvěděli něco ze světa domácích zvířátek, viděli jsme jak vypadá největší ovce na světě a také jaké ovce můžeme potkat v Číně. Na závěr jsme si všichni beránka pohladili a užili si moc hezké dopoledne.
6.3.2018

Cirkus Kuskus

Minulý týden k nám do Bambína zavítal cirkus!  Cirkus KusKus přinesl s sebou spoustu překvapení a radosti. Malí Bambiňáci viděli baletku provazochodkyni, akrobatické číslo opic, tančící surikatu, která znala všechny barvy. Dokonce i z našich malých kamarádů se stali na chvíli akrobaté a předváděli spolu s cirkusem rozličné cviky. Nakonec se i trochu čarovalo. To vše za doprovodu harmoniky a veselých písniček. 
28.2.2018

Synagoga

Jednoho krásného dne, bylo zrovna pondělí, jsme s dětmi vyrazili metrem (už jako velcí kamarádi) na prohlídku Židovské synagogy a hřbitova. Paní průvodkyně nám podrobně představila Staronovou synagogu, její historii v kostce i pověst o Golemovi, a jak tam Golem uklízel po chodbách pomáhaje Rabi Loevimu a jak mu dávali čarovný šém na oživení. Po prohlídce synagogy nám paní průvodkyně ještě stačila ukázat Židovský hřbitov, kde jsme hledali obrázky a písmena na náhrobních kamenech a vysvětlovali si, co znamenají. Nakonec jsme namalovali Golema ve speciální dílně a ukázali mu, co všechno se od jeho doby vynalezlo a změnilo. Naši Golemové se tak například dověděli, že s úklidem už pomáhá vysavač nebo že po silnicích jezdí místo koňských spřežení auta. Moc se nám to líbilo a těšíme se na příští výlet!
Stránkování:  <<  <  1  2  3  4  5  6  7  8  9  10  11  12  >  >>

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.