Nacházíte se na: Úvodní stránka > Bambíní prázdniny

Bambíní prázdniny

Pan Bambíno zve všechny děti do věku 10 let prožít s ním léto 2018!

Všem dětem do 10 let (tedy i „nebambíním“) otevíráme o letních prázdninách Bambíno a pestrý „svět povolání“ napříč celým světem! ?:

Společně s učiteli i rodilými mluvčími a průvodcem léta panem Bambínemsi děti mohou tento rok vyzkoušet různá povolání ze všech kontinentů světa a poslední týden dokonce překročí hranice úplně a vydají se do vesmíru. To vše přes různé zážitky, hry, sport, tvoření i chutě a vše poskládané tak, aby si u nás děti léto pořádně užily!

Vybrat si můžete z těchto kategorií:
 • léto pro děti do 6 let
 • léto pro předškoláky
 • léto pro školáky 7 – 10 let            

            

Bambíní léto do 6 let

Léto pro děti do 6 let

Průvodce léta pan Bambíno s dětmi procestuje pestrý svět přes různá povolání a děti se bez ohledu na to, jestli jim jsou 2 roky, nebo 5 let, dozví spoustu zajímavostí a užijí spoustu zábavy.

Děti se mohou těšit na tvoření, hraní, sportování, vycházky, vaření, muzicírování a hlavně - na velkou zábavu! A aby měli i nejmenší „pracanti“ dost energie na odpolední akce, chodí se každý den po obědě prospat do našich ložnic.

V ceně od 2 100 Kč

 • česko-anglický vzdělávací program v průběhu celého léta
 • zkušení čeští pedagogové i rodilí mluvčí, pro nejmenší cestovatele zdravotní sestry
 • malé skupinky do 10 dětí
 • program od 7.30 do 18.00 h
 • 1 – 8 týdnů, 2 – 5 dnů v týdnu
 • 2 – 4x denně bio strava a celodenní pitný režim
 • v programu jsou zahrnuty veškeré potřebné vzdělávací a výtvarné pomůcky

Program léta po týdnech, kontinentech a povoláních:

2. 7. – 6. 7. Evropa: lékař/chemik/učitel

Naši cestu světem povolání začínáme v Evropě. A které profese zde poznáme? Třeba lékaře – vyrobíme si stetoskop, čelenku a plášť a vymodelujeme pilulky z hlíny. Budeme dělat pokusy jako chemik, ale nebojte, barvy, se kterými tyto pokusy dělat budeme, určitě nevybuchnou. Přesto si povíme, jak „pracovat“ bezpečně. A abychom také trochu poznali, jaké to je být učitelem, budeme tvořit s písmeny, pracovat s knihami a vyrobíme si vlastní třídní knihu.

9. 7. – 13. 7. Asie: rikša/gejša/šerpa

Přijíždíme do Asie, a abychom nemuseli celou cestu pěšky, stopneme si rikšu. Vyrobíme kolo a uspořádáme závody rikš. Po cestě potkáváme krásnou a tajuplnou gejšu s nádherným vějířem, který si také vyrobíme. Pustíme si japonskou hudbu a k tomu si vyzkoušíme psát japonské znaky. Složíme origami a už se musíme vydat dál - do hor za šerpy. Každý správný šerpa však musí mít nejen sílu, musí také dobře znát cesty a navigovat, proto si i my zahrajeme na navigátory. Šerpa nás nakonec vyprovodí až k hranicím Asie a přesouváme se do dalšího týdne, který prožijeme v Severní Americe.

16. 7. – 20. 7. Severní Amerika: režisér/kameraman/fotograf

Ocitáme se na Brodwayi a právě se koná konkurz. Stávají se z nás režiséři i herci, a protože jsme k hraní zrození, konkurz dopadne skvěle a my si zahrajeme divadlo. U toho ovšem nesmí chybět ani kameraman se svou kamerou, kterou vyrobíme. Ale pozor! Zazní „stop!“ a všichni musí být štronzo! Jediný, kdo štronzo nezůstal, je fotograf, který fotí nepřetržitě dál. Tak si focení vyzkoušíme všichni. Nakonec si vyrobíme i svůj portét a můžeme jet dál – do dalšího týdne – do Jižní Ameriky.

23. 7. – 27. 7. Jižní Amerika: sběrač kávy/brazilský tanečník

Je čas na kávu a zrovna za rohem je taaak příjemná kavárna, kde si všichni objednáváme kávu (nebojte, bude bez kofeinu). Kávu však nebudeme jen pít, my si z kávových zrn vytvoříme umělecká díla, budeme kreslit do pěny a upečeme dobroty. A když jsme si tak pěkně odpočinuli, je čas vyrazit na karneval v Riu! Proto si vyrobíme kostýmy, barevné čelenky, nalíčíme se a zatančíme sambu. A v rytmu samby se protančíme až k závěru týdne a přiblížíme se Oceánii…

30. 7. – 3. 8. Oceánie: námořník/potápěč/lovec perel

Ploutve, šnorchl a potápěčské brýle s sebou! A pokud nemáte brýle, nevadí, protože si je vyrobíme. Ale potápěči musí také umět správně dýchat, proto si zacvičíme jógu. A když máme brýle, správně dýcháme, můžeme pod hladinu, kde narazíme i na úžasnou chobotnici, kterou jsme si vyrobili, a jistě vylovíme perly! Vynoříme se a stávají se z nás námořníci, vyhlížíme pevninu naším vlastnoručním dalekohledem a konečně vidíme maják! Blížíme se k břehům Afriky…

6. 8. – 10. 8. Afrika: archeolog/rýžovač zlata/šaman

Procházíme kolem pyramid na archeologické naleziště, kde nacházíme vykopávky. Ale kdo se z dálky blíží? Mumie! Utíkáme a raději jdeme hledat zlato. A protože najdeme určitě spoustu zlata, potřebujeme si také vyrobit na to všechno naše bohatství měšec. Jelikož jsme už všechno zlatonašli, jdeme se podívat do domorodé vesnice a navštívíme šamana, který nás naučí pár zaklínadel. Samozřejmě všechny znalosti musíme zaznamenat, proto si vyrobíme knihu zaklínadel, herbář a nakonec i dešťovou hůl, kterou ale určitě nebudeme přivolávat déšť – zatím ;) Protože míříme do Austrálie a potřebujeme mít slunečné počasí.

13. 8. – 17. 8. Austrálie: střihač vlny/plavčík/horník

U protinožců se vydáme k oceánu na pláž, kde se z nás stanou plavčíci. Proto si povíme o první pomoci, sestavíme lékárničku, vyrobíme záchranný kruh a uspořádáme sportovní trénink plavčíků. Od vln oceánu se přesuneme k vlně ovčí. Vytvoříme si něco technikou plstění a zasoutěžíme si ve stříhání. Jenže když už jsme v Austrálii, nesmíme zapomenout, že je to i země, kde se dá najít zlatá žíla, proto se zakutáme dolů do dolů a hledáme poklad, který jisto jistě najdeme! A protože poklad už máme, můžeme jet dál – na Antarktidu.

20. 8. – 24. 8. Antarktida: rybář/polárník/závodník psího spřežení

Pořádně se zabalte, abyste nezmrzli, vyrážíme na pól! Vyzkoušíme si být polárníkem a vyrobíme si polárnické brýle, abychom se po pólu mohli dobře rozhlédnout. Zpestříme si bílý ledový svět, led si pěkně obarvíme a budeme dělat s ledem i vodou pokusy. Jenže teď už si musíme ulovit něco k jídlu. Proto se z nás stávají rybáři, vyrobíme si pruty a jdeme na ryby! A to už kolem nás projíždí psí spřežení a tak si i my zkusíme uspořádat závody.

27. 8. – 31. 8. Vesmír: kosmonaut/meteorolog/konstruktér

Závěrečný týden se vydáme ke hvězdám! Jsme totiž kosmonauti, proto si vyrobíme skafandr, raketu a podíváme se zblízka na planety. A planety opravdu uvidíme zblízka, protože za námi přijede mobilní planetárium. A když už jsme se něco dozvěděli o vesmíru, na Zemi si zkusíme předpovědět počasí a vyrobíme si teploměr, abychom si ověřili, jak se nám předpověď vyplnila.

Léto pro předškoláky

Léto pro předškoláky

Protože předškoláci jsou kategorie sama pro sebe – nejsou už školkoví, ale ještě ani školní, vytvořili jsme tuto skupinu a program na míru jen pro ně.

A na co se děti mohou těšit?

 • Lego Education
 • výlet po Praze
 • den ve škole Square
 • poznávání světa skrze tvoření, hraní, hudbu, sport, chutě i vaření
 • samozřejmě prostor na hraní
 • s dětmi „cestují“ zkušení čeští pedagogové i rodilí mluvčí

V ceně 4 500 Kč

 • česko-anglický vzdělávací program v průběhu celého léta
 • zkušený český pedagog a rodilý mluvčí
 • program od 9.00 do 16.00 h, od pondělí do pátku
 • malé skupinky do 15 dětí
 • 3x denně bio strava a celodenní pitný režim
 • výlet po Praze, včetně vstupného a cestovních nákladů
 • den ve škole Square
 • v programu jsou zahrnuty veškeré potřebné vzdělávací a výtvarné pomůcky
 • lekce Lego Education

Doplňkový program 500 Kč/týden

 • ranní aktivity 7.30 – 9.00 h pod dohledem pedagoga
 • odpolední aktivity 16.00 – 18.00 pod dohledem pedagoga
 • večerní svačina

Program léta po týdnech, kontinentech a povoláních:

9. – 13.7. Asie: výrobce robotů/gejša/pěstitel rýže/zemědělec

Naše léto začíná v Asii - zemi robotů, ale také rýžových polí, krásných a tajemných gejš,místa, kde začali vyrábět papír. A proto si papír také vyrobíme. Na výletě v Zemědělském muzeu zjistíme, co vše obnáší pracovat v zemědělství. V Bambínu vytvoříme svého robota, ale vyrobíme také boty pro gejšu. A protože nesmíme zapomenout na chutě Asie, uvaříme si něco z rýže a sníme - jak jinak než hůlkami. Nasedneme na letadlo a míříme směr Severní Amerika.

16. – 20.7. Severní Amerika: herec/architekt/módní návrhář/kameraman

Severní Amerika - kontinent mrakodrapů, lesku, filmů a hvězd. Proto si také vyzkoušíme navrhnout a postavit ten nejúžasnější mrakodrap, vyrobíme si filmovou klapku, vytvoříme originální módní doplněk, a abychom mohli dostatečně ocenit všechny návrhy, uspořádáme módní přehlídku. A kam se vydáme na výlet? Kam jinam, než do Ateliérů Barrandov, abychom viděli, jak film vypadá opravdu zblízka! Ale týden už končí a my se přesouváme na jih.

23. – 27.7. Jižní Amerika: pirát/ekolog/fotbalista/sběrač kávy

Co se snad všem velkým vybaví u Jižní Ameriky? Karneval v Riu, fotbal, káva a deštné pralesy! Proto si karneval uspořádáme také v Bambínu a naše masky budou nedostižné, že by v Riu bledli závistí. Zahrajeme si fotbalové utkání a od sportu se přesuneme do deštných pralesů, kde se z nás stanou ekologové. Ekologii ostatně poznáme blíže i na našem výletu v Toulcově dvoře. Po tak dlouhé cestě budeme potřebovat kávu – ale nebojte se, my ji nevypijeme, ale vytvoříme z ní umělecké dílo ;) A taky se z nás stanou piráti, kteří si budou muset vyrobit svou loď, a vyplujeme směr Oceánie.

30.7. – 3.8. Oceánie: lovec perel/námořník/potápěč

Šnorchl a ploutve s sebou! Vyplouváme do Oceánie. Uspořádáme závody v potápění a určitě vylovíme i perly! A protože se z pirátů minulého týdne proměníme v námořníky, a každý správný námořník musí umět vázat uzly, tak se to naučíme i my. Vyrobíme si kormidlo a dalekohled, abychom viděli pevninu. A tou pevninou, kterou uvidíme v dálce, a ke které doplujeme přes zastávku na výletě v Přístavišti v Praze, je Afrika. Tak ahoooooj!

6. – 10.8. Afrika: archeolog/lovec/bubeník

Afrika – země pyramid, ale také vesnic domorodců a lovců. Vydáme se na dobrodružnou výpravu a budeme hledat vykopávky. A jako správní archeologové si musíme zavést archeologický deník, abychom si mohli zapsat záznamy o našich cenných nálezech a jejich historii. Dozvíme se něco o kanalizaci ve starém Egyptě, a abychom si to lépe představili, pojedeme na výlet do Staré čistírny odpadních vod v Bubenči. Ale od archeologie a historie se přesuneme také k lovu. A protože budeme lovci, rozhodně potřebujeme luky, šípy a terče. Koho ale nepotkáme na cestě?? Bubeníky! Proto raději odložíme zbraně, ponoříme se do víru bubnů a složíme si vlastní skladbu. Ale týden už končí a je čas vydat se do Austrálie.

13. – 17.8. Austrálie: plavčík/surfař/horník/střihač vlny

U protinožců se vydáme na vlny jako správní surfaři. Pojedeme na Střelecký ostrov (což je tedy pidiostrov, který se nedává srovnávat s kontinentem jako je Austrálie, ale taky ho obklopuje voda) a tam si vyzkoušíme, jaké to je být plavčíkem a naučíme se poskytnout první pomoc.Od vln oceánu se přesuneme k vlně ovčí, ze které budeme tvořit. A protože jsme v Austrálii, zemi zlatokopců, zakutáme se dolů do dolů najít zlatou žilu. Musíme ale dávat pozor, aby nám něco nespadlo na hlavu, proto si vyrobíme hornickou helmu. A kam pojedeme dál? Na Antarktidu!

20. – 24.8. Antarktida: polárník/rybář/chovatel Husky

Pořádně se zabalte, abyste nezmrzli, protože vyrážíme na pól! Vyzkoušíme si být polárníkem a vyrobíme si polárnické brýle, abychom se po pólu mohli dobře rozhlédnout. Zpestříme si ledový svět a obarvíme led, se kterým budeme dělat experimenty. Led nám ale taje na vodu, proto se vydáme se na Gutovku do vodního světa. Stanou se z nás rybáři, vyrobíme si prut a uspořádáme rybářské závody. Ledové iglú sice v létě nepostavíme, ale stan ano! Pohlédneme ke hvězdám a přesouváme se do dalšího týdne.

27. – 31.8 Vesmír: konstruktér raket/kosmonaut/astronom/meteorolog

A závěrečný týden se obrátíme ke hvězdám! Jsme totiž kosmonauty. Abychom se tedy mohli vydat ke hvězdám a poznat naší galaxii, vyrobíme si raketu i model sluneční soustavy. Zblízka se do vesmíru podíváme také na výletě do pražského Planetária. Po návratu na Zem si vyzkoušíme být astrology a meteorology, takže předpověď počasí si tentokrát můžete nechat říci od nás

Bambíní prázdniny 7-10 let

Léto pro školáky 7 - 10 let

Možná děti budou v Bambínu, ale program je rozhodně pro velké děti – aby se ani náhodou nenudily a ještě se něco dozvěděly

Na co se u nástedy můžou těšit školáci v létě?

 • Lego Education
 • den, kdy se stanou členy filmového štábu a sami si připraví, zahrají a natočí krátký film
 • celodenní výlet po Praze
 • den ve škole Square
 • poznávání světa skrze tvoření, hraní, hudbu, sport, chutě i vaření
 • a když náhodou zbude čas, tak i prostor na vlastní zábavu

v ceně 3.950 Kč za týden

 • program od 9.00 do 16.00 h, od pondělí do pátku
 • česko-anglický vzdělávací program v průběhu celého léta
 • zkušený český pedagog a rodilý mluvčí
 • skupinka max. 20 dětí
 • 3x denně bio strava a celodenní pitný režim
 • výlet po Praze, včetně vstupného a cestovních nákladů
 • den ve škole Square
 • v programu jsou zahrnuty veškeré potřebné vzdělávací a výtvarné pomůcky
 • lekce Lego Education

Doplňkový program 500 Kč/týden

 • ranní aktivity 7.30 – 9.00 h pod dohledem pedagoga
 • odpolední aktivity 16.00 – 18.00 pod dohledem pedagoga
 • večerní svačina

Program léta po týdnech, kontinentech a povoláních:

9. – 13.7. Asie: výrobce robotů/gejša/pěstitel rýže/zemědělec

Naše léto začíná v Asii - zemi robotů, ale také rýžových polí, krásných a tajemných gejš,místa, kde začali vyrábět papír. A proto sipapír takévyrobíme. Na výletě v Zemědělském muzeu zjistíme, co vše obnáší pracovat v zemědělství. V Bambínuvytvoříme svého robota, který si zahraje v našem filmu, ale vyrobíme také boty pro gejšu. A protože nesmíme zapomenout na chutě Asie, uvaříme si něco z rýže a sníme - jak jinak než hůlkami. Nasedneme na letadlo a míříme směr Severní Amerika.

16. – 20.7. Severní Amerika: herec/architekt/módní návrhář/kameraman

Severní Amerika - kontinent mrakodrapů, lesku, filmů a hvězd. Proto si také vyzkoušíme navrhnout a postavit ten nejúžasnější mrakodrap, vyrobíme si filmovou klapku, vytvoříme originální módní doplněk, a abychom mohli dostatečně ocenit všechny návrhy, uspořádáme módní přehlídku. A kam se vydáme na výlet? Kam jinam, než do Ateliérů Barrandov, abychom viděli, jak film vypadá opravdu zblízka! A když už víme, jak vypadá natáčení, jeden film si také sami natočíme. Ale týden už končí a my se přesouváme na jih.

23. – 27.7. Jižní Amerika: pirát/ekolog/fotbalista/sběrač kávy

Co se snad všem „velkým“vybaví u Jižní Ameriky? Karneval v Riu, fotbal, káva a deštné pralesy! Proto si karneval uspořádáme také v Bambínu a naše masky budou nedostižné, že by v Riu bledli závistí – ale ani ostatní nebudou ochuzeni o karnevalový zážitek, protože si o tom natočíme film. Zahrajeme si fotbalové utkání a od sportu se přesuneme do deštných pralesů, kde se z nás stanou ekologové. Ekologii ostatně poznáme blíže i na našem výletu v Toulcově dvoře. A po téhle cestě budeme potřebovat kávu – ale nebojte se, my ji nevypijeme, ale vytvoříme z ní umělecké dílo ;) A taky se z nás stanou piráti, kteří si budou muset vyrobit svou loď, a vyplujeme směr Oceánie.

30.7. – 3.8. Oceánie: lovec perel/námořník/potápěč

Šnorchl a ploutve s sebou! Vyplouváme do Oceánie. Uspořádáme závody v potápění a určitě vylovíme i perly! A protože se z pirátů minulého týdne proměníme v námořníky, a každý správný námořník musí umět vázat uzly, i my se to naučíme a dokonce si o tom natočíme film. Vyrobíme si kormidlo a dalekohled, abychom viděli pevninu. A tou pevninou, kterou uvidíme v dálce, a ke které doplujeme přes zastávku na výletě v Přístavišti v Praze, je Afrika.Tak ahoooooj!

6. – 10.8. Afrika: archeolog/lovec/bubeník

Afrika – země pyramid, ale také vesnic domorodců a lovců. Vydáme se na dobrodružnou výpravu a budeme hledat vykopávky. A jako správní archeologové si musíme zavést archeologický deník, abychom si mohli zapsat záznamy o našich cenných nálezech a jejich historii. Dozvíme se něco o kanalizaci ve starém Egyptě, a abychom si to mohli lépe představit, pojedeme na výlet do Staré čistírny odpadních vod v Bubenči. Ale od archeologie a historie se přesuneme také k lovu, a protože budeme lovci, rozhodně potřebujeme luky, šípy a terče. Koho ale nepotkáme na cestě?? Bubeníky! Proto raději odložíme zbraně, ponoříme se do víru bubnů a složíme si vlastní skladbu. A jaký film tento týden natočíme, bude překvapení. Ale týden už končí a je čas vydat se do Austrálie.

13. – 17.8. Austrálie: plavčík/surfař/horník/střihač vlny

U protinožců se vydáme na vlny jako správní surfaři. Pojedeme na Střelecký ostrov (což je tedy pidiostrov, který se nedává srovnávat s kontinentem jako je Austrálie, ale taky ho obklopuje voda) a tam si vyzkoušíme, jaké to je být plavčíkem a naučíme se poskytnout první pomoc.Od vln oceánu se přesuneme k vlně ovčí, ze které budeme tvořit. A protože jsme v Austrálii, zemi zlatokopců, zakutáme se dolů do dolů najít zlatou žílu. Musíme ale dávat pozor, aby nám něco nespadlo na hlavu, proto si vyrobíme hornickou helmu. Ve filmu tohoto týdne potom uvidíte buď vlnu, nebo zlato (anebo tmu, protože možná bude také o hornících) ;) A kam pojedeme dál? Na Antarktidu!

20. – 24.8. Antarktida: polárník/rybář/chovatel Husky

Pořádně se zabalte, abyste nezmrzli, protože vyrážíme na pól! Vyzkoušíme si být polárníkem a vyrobíme si polárnické brýle, abychom se po pólu mohli dobře rozhlédnout. Zpestříme si ledový svět a obarvíme led, se kterým budeme dělat experimenty. Led nám ale taje na vodu, proto se vydáme se na Gutovku do vodního světa. Stanou se z nás rybáři, vyrobíme si prut a uspořádáme rybářské závody. Ledové iglú sice v létě nepostavíme, ale stan ano! A jaký film si natočíme? O vědci nebo polárníkovi. Pohlédneme ke hvězdám a přesouváme se do dalšího týdne.

27. – 31.8 Vesmír: konstruktér raket/kosmonaut/astronom/meteorolog

A závěrečný týden se obrátíme ke hvězdám! Jsme totiž kosmonauty. Abychom se tedy mohli vydat ke hvězdám a poznat naší galaxii, vyrobíme si raketu i model sluneční soustavy. A zblízka se do vesmíru podíváme také na výletě do pražského Planetária. Po návratu na Zem si vyzkoušíme být astrology a meteorology, takže předpověď počasí si tentokrát můžete nechat říci od nás. Film tohoto týdne bude o kosmonautovi, nebo astrologovi.

Přihláška

Závazná přihláška na Bambíní prázdniny 2018

Dítě

Jméno  Příjmení 
Datum narození    

Další důležité informace o dítěti (alergie, zdravotní omezení, speciální strava…)
 

Zákonný zástupce

Jméno  Příjmení   
Ulice  Město 
PSČ    
Telefon  E-mail 
Telefon2   
 
Jak jste se o nás dozvěděli?  
 

Varianta programu 

  děti do 6 let          předškoláci          děti 7 - 10 let

Termín 
2. - 6. 7. 2018
9. - 13. 7. 2018
16. - 20. 7. 2018
23. - 27. 7. 2018
30. 7. - 3. 8. 2018
6. - 10. 8. 2018
13. – 17. 8. 2018
20. – 24. 8. 2018
27. 8. – 31. 8. 2018

Termín 
9. - 13. 7. 2018
16. - 20. 7. 2018
23. - 27. 7. 2018
30. 7. - 3. 8. 2018
6. - 10. 8. 2018
13. – 17. 8. 2018
20. – 24. 8. 2018
27. 8. – 31. 8. 2018

Termín 
9. - 13. 7. 2018
16. - 20. 7. 2018
23. - 27. 7. 2018
30. 7. - 3. 8. 2018
6. - 10. 8. 2018
13. – 17. 8. 2018
20. – 24. 8. 2018
27. 8. – 31. 8. 2018
 
Specifikace programu 
5 dní
4 dny
3 dny
2 dny
jiný

7.30 – 18.00
7:30 – 15:00
7:30 – 12:30
12:30 – 18:00
jiný
Poslední ukončený ročník
 
Mám zájem o objednání doplňkového programu
 
Souhlasím s obchodními podmínkami
 
 
Ochrana proti spamu. Kolik je dvakrát tři?
 
 ( povinné položky )

Školka Bambíno

Připravili jsme jedinečný hravý program s důrazem na zdravý životní styl a angličtinu nebo francouzštinu,máme vlastní tělocvičnu, keramickou i výtvarnou dílnu, saunu i funkční dětskou kuchyňku, podporujeme "smart, eko, bio" přístup.

Jesle Bambíno

Pro děti od 6 týdnů věku poskytujeme ve dejvických jeslích Bambíno jak celodenní, tak i zkrácenou péči, flexibilně, dle Vašich potřeb. Jesle disponují profesionálním zdravotnickým personálem a klidným prostředím, které je přizpůsobeno věku dětí.